Jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących korekcji starczowzroczności, skieruj się tu.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej objawem jest pogarszanie się widzenia na nieduże odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość rozwiązywania krzyżówek, korzystania z laptopa lub smartfona, czytania książek oraz podejmowania wielu prostych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej zupełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie okularów, aczkolwiek powoduje to komplikacje. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, natomiast modele progresywne na ogół nie są tanie. Idealnym rozwiązaniem może okazać się tym samym pozbycie się presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń proste czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od szeregu komplikacji przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych czynności. Ludzie dotknięte tym schorzeniem (należy zaznaczyć, że niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się zaraz czterdziestce) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także podróżami komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania opisu towaru). Poza tym, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustannie pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie techniki są możliwe?

Poza korekcją za pomocą szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania okularów. Techniki takie jak PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, żeby w trakcie jednego zabiegu całkowicie pozbyć się wady w obu oczach.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]