Uzupełnij swoją wiedzę o urologu w Krakowie.

Wizyta u urologa powoduje u wielu pacjentów skrępowanie. Problemy zdrowotne, jakimi zajmuje się urologia, uważane są jako bardzo krępujące, co sprawia, że pacjenci, którzy odnotowali u siebie niepokojące przejawy choroby, nierzadko odwlekają o kilka miesięcy badanie u specjalisty. Takie postępowanie jednakże może skutkować poważnymi następstwami dla układu moczowo-płciowego.

Masz problemy z oddawaniem moczu? Umów się do urologa!

Zadaniem urologii jest identyfikacja i leczenie identyfikacją oraz leczeniem chorób męskiego układu moczowo-płciowego, a u pań – układu moczowego. Narządy tego układu odpowiadają chociażby za produkcję i degradację hormonów czy usuwanie z organizmu zbędnych soli mineralnych i mocznika, który wytwarzany jest w wątrobie jako uboczny produkt rozpadu protein. Na schorzenia układu moczowego może wskazywać wiele przeróżnych symptomów, które nieraz są bagatelizowane przez chorych z nadzieją, iż same ustąpią. Na które wobec tego oznaki powinno się zwrócić specjalną uwagę i potraktować je jako przesłankę do niezwłocznego umówienia się na wizytę do urologa? Są to zwłaszcza wszelakie zmiany dotyczące moczu, a więc pojawienie się w nim krwi lub ropy, jego spienienie bądź ciemniejsza barwa, ale też pieczenie bądź ból przy wydalaniu moczu, nieregularny strumień, popuszczanie moczu bądź wydalanie jego zbyt małej ilości. Niektóre objawy mogą być również mniej wyraziste, np. ból podbrzusza bądź pleców, obrzęk stóp i nadciśnienie tętnicze. Lekarz urolog zajmuje się też męskim układem płciowym, dlatego mężczyźni winni umówić się do niego jeżeli doświadczają problemów związanych ze stulejką, z wytryskiem (m.in. gdy widoczna jest krew w spermie), podtrzymaniem wzwodu czy gdy dostrzegą jakiekolwiek zmiany na prąciu albo jądrach. Trzeba także podkreślić, że mężczyźni po ukończeniu czterdziestego roku życia powinni regularnie zgłaszać się na kontrolne badanie gruczołu sterczowego.

Codzienność dyżuru urologa – wazektomia, leczenie wodniaka jądra i skomplikowane zabiegi

Pacjenci przeważnie zgłaszają się do gabinetu lekarza urologii celem otrzymania porady dotyczącej wazektomii, wykonania biopsji prostaty (umożliwiającej wykrycie nowotworu tego narządu), cystoskopii (to znaczy obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), jak również leczenia torbieli nerek, stulejki lub wodniaka jądra. Urolodzy każdego dnia przeprowadzają też wiele trudnych zabiegów, jak m.in. przezcewkowa resekcja gruczołu sterczowego czy guza pęcherza moczowego, laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego i plastyka miedniczek nerkowych.

Lokalizacja:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków

Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail: [email protected]