Zobacz więcej szczegółów o korekcie wzroku Kraków na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i w wielu przypadkach groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna oraz mało inwazyjna

Do niedawna korekcja wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, jaskry, starczowzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje biegła kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym ponadto zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą konieczną w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych, a także innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi kwestiami, takimi jak usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z oka.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]