Dalsze informacje o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak bóle nadgarstka, tzw. łokieć tenisisty, bóle kręgosłupa czy kolano skoczka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – 80% skuteczności

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]