Więcej o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Codzienny komfort, dostęp do różnorodnych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to jedynie kilka z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody ostatnio bezustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz niesłychanie małe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za wykonaniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych problemów, bowiem są czwartą (zaraz po jaskrze, zaćmie i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – precyzja i mała inwazyjność

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać wspaniałe rezultaty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można natomiast wyeliminować hyperopię. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie precyzyjnego kształtowania, a równocześnie redukuje zagrożenie uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Główne z nich to w szczególności precyzja, niska inwazyjność, skuteczność, jak również minimalne zagrożenie komplikacji. Warto napomknąć także o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są również przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, nieukończony 21 roku życia czy ciążę oraz karmienie piersią.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]