Jeśli szukasz kasku jeździeckiego, koniecznie odwiedź tę stronę.

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]