Szukasz systemów rynnowych? Sprawdź https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny PCV, plastikowe albo metalowe – co kupić?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z kilku materiałów – między innymi z metalu bądź PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania należy zatem skonsultować z fachowcem.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08