Dowiedz się, gdzie nabyć biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Kanadzie, Kenii i Rosji. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.