Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w naszym kraju są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za sporą ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C7, C8, Jumper, C-Crosser, C-Elysse, Saxo, Xantia, Nemo i Xsara. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają również elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie wygodnie i ekonomicznie zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie potrzebne elementy można zamówić przez internet.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]