Tu kupisz mop do podłogi.

Mycie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo łatwym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o sporą powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najlepsze?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Niemal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]