Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz naturalne maski do włosów.

Włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich stan źle wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr lub słońce. Jednakowo niebezpieczna może okazać się stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, farbowanie, zasypianie z mokrymi włosami czy też użycie niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Specjaliści nierzadko nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet krańcowo wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, zaleca się używać ich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być skompilowane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, silikony czy wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]