Sprawdź, gdzie zamówić listwę podłogową.

Wydają się mało znaczącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i chronią dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]