Skieruj się tu, aby kupić łańcuchy śniegowe.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu poprawiają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest m.in. w Norwegii, Turcji i Bułgarii), w innych natomiast są one niezbędną częścią wyposażenia auta jedynie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład w Hiszpanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech). Jak jednak rodzaje łańcuchów samochodowych można nabyć?

Rodzaje łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła klasyfikujemy przede wszystkim mając na uwadze ich zastosowanie. Odróżniamy modele stworzone z myślą o stosowaniu w pojazdach terenowych, ciężarowych, osobowych i dostawczych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też przekrojem i grubością ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które musi być dopasowane do rodzaju felgi oraz motywem zaplotu. Rozmaite są także materiały, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Obecnie producenci stosują przede wszystkim stal tytanową bądź manganową.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnych umiejętności i początkowo może być źródłem sporego stresu. Żeby go uniknąć, należy potrenować tę czynność w garażu albo na placu manewrowym. Sama jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Należy wystrzegać się jazdy po niezaśnieżonych drogach, przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę i buksowania kół. Korzystając z łańcuchów samochodowych, należy też obowiązkowo sprawdzać ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym przedłużymy czas ich eksploatacji.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]