Lampę solną zamówisz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Europie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w trzech odcieniach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez problemu można je dobrać do wystroju mieszkania, gdyż są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne jak linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im regularne formy, przykładowo sześcianu albo walca.

Lampy solne – z ich pomocą szybciej się odstresujesz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest subtelny i kojący, dlatego zaleca się używanie ich jednostkom, którym dokucza stres albo brak snu, gdyż przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]