Dowiedz się więcej o shuttersami w salonie.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można wykorzystać także w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, że wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, gdyż to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do salonu, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć film, lub jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta pielęgnacja

Opcja kontroli dostępu światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, a zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest niezmiernie prosta i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]