Więcej szczegółów o kapsułkach do kawy.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to na ogół ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]