W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania i urządzenia. Szacuje się, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można nieomalże o 90% zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie wysokiej jakości usług i urządzeń, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w autorskiej, innowacyjnej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest odmianą technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową oraz prostą obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można uzyskać jednakowe makiety, do czego dąży się z reguły w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w rozmaitych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest precyzyjny i trwały, a w toku procesu wydruku nie występują odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]