Więcej o domowym urządzeniu do drenażu limfatycznego na https://bit.ly/3CTtarb.
Presoterapia to zabieg, którego intencją jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.
Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia chłonki
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Jest mnóstwo powodów do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Mobilne aparaty CarePump do presoterapii w domu
Szerokie możliwości zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby często stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca i choroba nowotworowa, które powinno się wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]