Szukasz shuttersów? Odwiedź ten adres.

Projektując wystrój pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Najczęściej decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, z drewna, a także PCV. Shuttersy montuje się głównie na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzają się też na drzwiach oraz w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają wnętrzom bardzo gustowny wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają również zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące hamować nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader wytworny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba również zaznaczyć, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez stosowania żyłek, co właściciele psotliwych zwierzaków lub rodzice ciekawskich dzieci, które zagmatwać dyndające sznurki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]