Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w buty jeździeckie.

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli zna się spore atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: polepszenie kondycji, ćwiczenie właściwej postury, jak również rozwój wszystkich mięśni. Oprócz tego ma dobroczynne działanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz likwiduje napięcie. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Rozróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując ryzyko powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jakkolwiek decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się także w ochraniacze nóg – czapsy lub sztylpy.

Z jakich materiałów są robione buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia drogie, mimo to opłaca się je wybrać ze względu na większą trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Rekomendowane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybko zyskuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, ale jej niższa cena jest sporą plusem.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]