W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki model warto się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dziś naprawdę szeroki. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się też świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na bardzo dużo czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]