Jazda na motocyklu to radość sama w sobie. Są metody na to, żeby przemieszczanie się jednośladem przynosiło o wiele więcej zabawy, a zarazem było zdecydowanie bardziej komfortowe oraz bezpieczne. Sprawią to trafnie dobrane akcesoria, w które motocykliści powinni zaopatrzyć swoją maszynę. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i znajdą się tu produkty, w których kluczowa jest funkcjonalność, jak i gadżety, które wpływają na wygląd motocykla. Wymieniamy kilka najciekawszych oraz ogromnie użytecznych.

Akcesoria motocyklowe – owiewki przydadzą się motocyklistom kochającym duże prędkości

Im większą mamy prędkość, tym większy oraz mocniejszy nurt powietrza jest kierowany w stronę sylwetki kierowcy. Wiąże się to licznymi uciążliwościami. Silny podmuch wiatru przyczynia się do intensywnego odczuwania mrozu. Powietrze o dużej prędkości potęguje także hałas otaczający kierowcę oraz powoduje, iż na przesłonie kasku roztrzaskują się owady, co zauważalnie zmniejsza widoczność. Można jednak nie dopuścić do podobnych sytuacji instalując owiewkę, która skieruje strumień powietrza w inną stroną.

Jakie inne akcesoria motocyklowe opłaca się kupić?

Tank pady i crash pady

Jazda na motorze niestety nieodłącznie związana jest z niebezpieczeństwo wypadku. Spokojny i odpowiedzialny styl jazdy znacznie zmniejsza to ryzyko, ale nie niweluje go kompletnie. Pomijając zabezpieczenie samego kierowcy, powinno się zatroszczyć się też o ochronę pojazdu. W tym pomogą tank pady i crash pady, innymi słowy drobne moduły, mocowane na różnych elementach motoru (m.in. na zbiorniku paliwa czy do ramy). Wchłaniają one znaczną część energii podczas upadku, a równocześnie zapobiegają ewentualnym zarysowaniom powierzchni lakieru.

Przydatny uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie oferujący innym wspólną jazdę muszą zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. W takim wypadku nieodzowny okaże się specjalny uchwyt dla pasażera, który zapewni mu większą stabilność niż tylne rączki.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]