Klaser na monety i banknoty zamówisz na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko frajda z poszukiwania i zakupu nowych okazów, ale także uczucie spełnienia z ich układania i podziwiania. Pozyskane numizmaty winny zatem zostać umieszczone w praktycznych klaserach bądź albumach, za sprawą których swobodnie będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie uchowa się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – plusy wpinania i wypinania poszczególnych stron

Kolekcjonerzy monet mają bogaty wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają na segregację numizmatów konkretnego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, iż wiele albumów na monety nie zawiera w środku kart i należy kupować je osobno dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych numizmatów czy banknotów. Możliwość wypinania oraz wpinania stron jest znacznym ułatwieniem przy porządkowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przenosić je między albumami bez konieczności wyciągania pojedynczych okazów, co zmniejsza ryzyko zarysowania monet lub rozerwania banknotów. Oprócz tego, posiadając niezbyt okazałą kolekcję, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych średnicach, wystarczy dokupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, iż zwykle są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami rodzinnymi bądź książek, przez co łatwo ukryć je na regale przez wzrokiem potencjalnego złodziejaszka.

Klasery na monety pomieści bez przeszkód również monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, żeby w stronach albumów wykonanych z plastiku przechowywać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie całkowitej osłony przed działaniem powietrza oraz wysokiej wilgotności. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym bądź te wykonane z metali szlachetnych powinno się wcześniej zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w albumie, bowiem szereg producentów posiada w asortymencie strony do klaserów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety zabezpieczone kapslem czy też usztywnionym, papierowym holderem.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]