Jeżeli potrzebujesz zamówić wywóz starych mebli Kraków, wejdź na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy wyrzucić. Z reguły przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na strych, żeby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby pozbyć się nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Odbiór mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Odpady takie jak sprzęt RTV i AGD, fragmenty stolarki okiennej, stare meble czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują również fachową asystę przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeśli zostaną oddane do PSZOK-u bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu ich według tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych szaf, łóżek oraz półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]