Druk 3D - w tym miejscu dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, PolyJet, oraz FDM, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, wyrazistych krawędzi, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielobarwne filamenty

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, jak również opcja zastosowania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]