Ciąża to niezwykły okres w życiu zarówno kobiety, jak również jej partnera. Oczekiwanie na pojawienie się na świecie maluszka wywołuje szereg uczuć, jak m. in duma oraz radość. Ten wyjątkowy czas bez wątpienia należy zachować na dłużej. Doskonale sprawdza się w tym celu seria zdjęć, którą nazywa się sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach wiele par oczekujących pojawienia się na świecie dziecka. Aktualnie zamówić można je nie tylko w dużych aglomeracjach, jak Kraków i Katowice, ale także w niewielkich miasteczkach.

Sesja ciążowa – na czym polega ta usługa?

Usługa fotograficzna polegająca na wykonaniu serii fotografii kobiety, która oczekuje dziecka – tak skrótowo można określić istotę sesji ciążowej. Warto natomiast pamiętać, że na tych fotografiach może być obecna nie tylko przyszła matka, ale także przyszły ojciec, jak również ich starsze potomstwo, jeśli para już takie posiada. Fotograf dołoży wszelkich starań, aby na zdjęciach widać było pełen wachlarz uczuć, który towarzyszy małżeństwu oczekującemu na pojawienie się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – gdzie może mieć miejsce?

Rodzice mają duży wpływ na dobór miejsca wykonania sesji fotograficznej. Sesja ciążowa zazwyczaj odbywa się w mieszkaniu ciężarnej kobiety. Zdjęcia można natomiast wykonać też w studio fotograficznym oraz na świeżym powietrzu. Niezależnie od wybranego miejsca prowadzący sesję zrobi wszystko, aby kobieta poczuła się swobodnie oraz komfortowo. Tylko wtedy otrzymamy naprawdę udane fotografie, na których widać promieniejącą radością przyszłą matkę z równie szczęśliwym ojcem dziecka. Bez wątpienia sesja ciążowa jest rewelacyjnym pomysłem, gdyż stanowi pamiątkę dla mamy i taty, a w przyszłości będzie też rewelacyjnym upominkiem dla dziecka. Obecnie bardzo dużo par stawia na prowadzenie albumu, w którym dokumentują pierwsze lata życia malucha. Fotografie z dobrze przygotowanej sesji ciążowej są bardzo dobrym zalążkiem takiego albumu.