Dalsze informacje o regulacji okien Warszawa na http://tinyurl.com/y7hpmdeh.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – by przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to znaczące!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednak też zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać fachowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]