Sposób, w jaki prezentują się miejsca, w których przebywamy, ma duże oddziaływanie na nasze samopoczucie. Należy więc zatroszczyć się o to, aby wnętrza naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wygląd odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz zdaje się nie być skomplikowane, jednak najczęściej okazuje się, że aby wykonać ją doskonale, niezbędne są konkretne umiejętności. Stawka jest ogromna – idzie przecież o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym spędzimy kilka albo nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście – projektantowi wnętrz.

Architekt wnętrz – kompleksowa obsługa

Powierzając aranżację wnętrz architektowi dostajemy pomoc profesjonalisty na wszystkich fazach aranżowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Opracowane przez niego projekty mieszkań będą ergonomiczne oraz w pełni funkcjonalne. To ważne, ponieważ optymalne zagospodarowanie danej przestrzeni wymaga ogromnej wiedzy, którą można nabyć tylko w trakcie studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach pojedynczego zlecenia powstają przeważnie trzy projekty wnętrz – koncepcyjny, budowlany i wykonawczy.

Nie tylko projekty wnętrz – inne usługi

Pomoc architekta wnętrz często nie kończy się tylko na przygotowaniu projektów. Żeby jego pomysły zostały urzeczywistnione, zazwyczaj niezbędny jest także nadzór autorski, polegający na samodzielnym nabyciu materiałów (bądź ich wytypowaniu w sklepach) oraz nadzorze nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Poza przygotowaniem projektów wnętrz, architekt oferuje także pomoc przy doborze nieruchomości, w fachowy sposób oceniając potencjał inwestycyjny i warunki lokalowe danego mieszkania lub domu.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]