Podróż samolotem wylatującym z innego lotniska potrafi stać się przyczyną pewnych trudności. Najistotniejszym jest na pewno kwestia dojechania na lotnisko. Jeżeli wszak nie wyszukaliśmy ciekawych połączeń autobusowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko swoim samochodem. Związane jest to jednak z potrzebą zaparkowania auta w odpowiednim miejscu – takim, w którym nie będziemy bać się mandatu ani wandali. W takich sytuacjach trafionym rozwiązaniem będzie na pewno rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega taka usługa? Czego decydując się na nią powinniśmy oczekiwać?

Rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym

Reguły korzystania z tej usługi są banalnie łatwe – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zarezerwować przez internet. W oknie na stronie firmy wystarczy wybrać właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dotarciu do miejscowości z portem lotniczym stanowisko będzie już przygotowane, zaś w większości przypadków firma zagwarantuje nam także transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany z dużymi kosztami – doba parkowania to bowiem koszt kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, iż kwoty będą tym niższe, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Parking długoterminowy – czego się spodziewać?

Najważniejszym z plusów zaparkowania auta na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to obiekty strzeżone – nie powinniśmy zatem martwić się ochroną naszego samochodu, gdyż ten zresztą w tym czasie jest dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk najczęściej świadczą też wiele usług opcjonalnych, a te z pewnością ułatwią nam organizację podróży – na przykład opisany już transfer czy też możliwość dopompowania kół oraz załadowania akumulatora po długim parkowaniu. Przed wylotem zwykle będziemy mieli również możliwość zważenia bagażu i dzięki temu ustrzeżenia się dodatkowych opłat.