Potrzebujesz porady doradcy zawodowego Kraków? Zajrzyj na janklusak.pl.

Rynek pracy w ostatnich latach jest niesłychanie konkurencyjny i wymusza notoryczne dopasowywanie się do jego bieżących wymagań. Z tej przyczyny tak znaczący jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownika, ale także sprawna organizacja pracy całych grup pracowników w firmach. W takich działaniach warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalnego coacha.

Sesje z coachem biznesu – rozwiń nowe kwalifikacje zawodowe

Wykwalifikowany coach biznesu pomaga poszerzyć zakres kompetencji jednostki, otwiera ją na przyszłe wyzwania zawodowe i ewentualne zmiany. Dzięki temu może ona dużo skuteczniej nabywać nowe umiejętności, co przekłada się na lepsze efekty pracy, ale także kreuje ciekawsze perspektywy awansu. Coach skupia się na celach oraz aspiracjach klienta, zatem sesje coachingowe zawsze są spersonalizowane, zorientowane na zrealizowanie określonych założeń. Kto często decyduje się na sesje coachingowe? To zwłaszcza dyrektorzy bądź prezesi przedsiębiorstw, którzy pragną rozszerzyć własne umiejętności w sektorze zarządzania i planowania pracy.

Praca z coachem kariery – wstępna rozmowa i poznanie celów klienta

Fundamentem dającej pożądane wyniki współpracy z coachem biznesu, jest drobiazgowe poznanie klienta. Z tej przyczyny pierwsza sesja z coachem skupia się na dokładnym ustaleniu ambicji i oczekiwań klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, doświadczenia, najdotkliwszych niepowodzeń i najważniejszych zwycięstw zawodowych. Pomaga to określić, czy najlepszą strategią rozwoju będzie coaching czy może doradztwo oraz wybrać ilość i częstotliwość sesji potrzebnych do osiągnięcia zakładanych wyników. Spotkanie wstępne nie musi odbywać się z coachem oko w oko – można nawiązać kontakt przez komunikator albo telefon. Po przeprowadzeniu uzgodnionej serii sesji coach opracowuje podsumowanie. Wymienia w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie zamierzenia, a także gdzie niezbędna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]