Dowiedz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest często powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy specjalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, iż konsekwencją potencjalnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zwykle zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają właściwe uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]