Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w pobliskim banku bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w szybko transformującej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Jak funkcjonuje kantor wymiany walut przez internet?

Operacja w kantorze online jest równie nieskomplikowana jak kupno obcej waluty w tradycyjnym kantorze. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniej doby. Kolejnym i bardzo znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka specjalnych usług stosowanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) bądź w uzgodnionym przez nabywcę terminie.

Doceniasz autonomię w dyspozycji pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących wygodę, a także ogromną swobodę w dysponowaniu środkami finansowymi. Używają ich również osoby zatrudnione czy też studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]