Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy pożyczyć w ten sposób już nieduże sumy – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on także być sposobem sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, jednak klienci o największych dochodach – między innymi prawnicy – mogą pożyczyć aż 500 tysięcy PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko analizowany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy najwyżej po paru dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą uzyskać go nawet osoby z niedużymi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy każdym typie kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, iż nietrudno wtedy o pomyłki, a ich skutkiem są zwykle duże finansowe tarapaty. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem na pewno będą więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.