Mass collect - uzupełnij swoją wiedzę!

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew pocztowy albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek, które mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Dlaczego warto wdrożyć mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i część banków spółdzielczych) wypada zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące monitorowanie wpływających opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]