Skitury - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam z reguły tylko po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego wypoczynku w górskim domku i przelotnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas dość trudnych, lecz dających sporo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie wyśmienicie poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie właściwa do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym zakresie doradztwa organizatora skitur i jego instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]