Poznaj dalsze szczegóły o wycieczce w Alpy.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już na wskroś każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Co warto wiedzieć o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, czyli Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Matterhorn – 4478 m n.p.m, Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla pasjonatów gór

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest wiele ciekawych propozycji skierowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się odpowiednią wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na wymiarze szkoleniowym, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym przeżyciem, niosącym dumę z pokonywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]