Dowiedz się, jak zamówić usuwanie wirusów WordPress. Zajrzyj tutaj.

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, że ilość sklepów i witryn tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony www?

Logowanie na stronę jest uniemożliwione? Grafiki zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może witryna rozsyła niechcianą pocztę? To jedynie kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczna reakcja w celu znalezienia przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specom od tego typu działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa często przekracza umiejętności osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko dalszych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do listy zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują również niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie wtyczek jest szczególnie ważne, ponieważ eliminacja wszelkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, że taki kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]