Wszystko, czego warto dowiedzieć się o zabytkach Małopolski, przeczytasz na visitmalopolska.pl.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno odnaleźć się w potopie wiadomości o bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której prędko odszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki oraz hotele, motele i kempingi zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar regionalnego folkloru.

Witryna o ciekawych miejscach w Małopolsce dba też o zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niezmiernie pomocny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego