Wszystko o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na górskie szczyty to cel dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych doznań niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają w głównej mierze zanikające już lodowce, niepowtarzalne widoki, a także możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – ze względu na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się także zaopatrzyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady oraz korzystanie z odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]