Oferta wycieczki w Himalaje w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was stworzyliśmy.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Problemy powoduje też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]