W tym miejscu poznasz korzystną ofertę trekkingu górskiego.

Górskie wyprawy mają wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się mało wygodnych warunków biwakowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe góry Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural oraz Alpy. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]