Szukasz pełnej oferty kursu Photoshop? Doskonale trafiłeś! Wejdź na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do malarstwa komputerowego

Jest kilka programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym narzędzie game devów i ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których przy użyciu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami akrylowymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z twórcą kursu

Na ogół lekcje malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i potrzebne triki wykorzystania pędzli, rekomendujemy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem szkolenia.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]