Nie szukaj już więcej! Tu kupisz mistyczny topaz.

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można błędnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera purpurowy odcień, niebieski z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się również na co dzień. Istotna okazuje się również mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.