Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na świecie, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest też wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów jest zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości wizualnych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym kruszcem. Należy przy okazji zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są również modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz wisiorki, ale jubilerzy wykonują również innego typu ozdoby. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek rzędu tysiąca złotych, zaś na wykonane ze srebra wydamy niekiedy sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – kup w e-sklepie

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. Chcąc znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze gusta warto zatem udać się do paru sklepów – zaś to pochłania dużo wysiłku. By tego uniknąć, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również wyszukać kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.