Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak spotyka się również wersje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na spore ceny nie zawsze firmy remontowe mają swoje szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o wygodzie, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować poważne koszty.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się też obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto zaś skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi klienci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]