Potrzebujesz sklejki szalunkowej? Skieruj się tu.

Deski szalunkowe to istotny element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]