Znajdź podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, przemyślaną strukturą oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]