Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także ogród bądź halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]