Więcej szczegółów o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]