Znajdź znaki BHP.

W Polsce obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się dużym znaczeniem zalicza się także instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z niezwykle często stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na różnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są także w przemyśle. Wykorzystuje siętam z reguły znaki o charakterze ostrzegawczym , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal będą wyraźne. W wielu przypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]